Wdychanie siarki podczas czyszczenia akumulatora a powód do obaw

Witam, mam takie dziwne pytanie (stąd dział), dzisiaj wymieniałem klemy w aucie i czyściłem bieguny akumulatora na których osadziła się siarka, wyczyściłem ją i zdmuchnąłem, ale niefart chciał, że niechcący wciągnąłem znaczną ilość do płuc, czy jest się czego obawiać?

Witam. Tego rodzaju kontakt z kwasem siarkowym nie jest groźny dla zdrowia. Proszę jednak zachować ostrożność przy kolejnych próbach czyszczenia akumulatora, gdyż narażenie na kwas siarkowy nie jest oczywiście korzystne dla zdrowia.