Wewnętrzny niepokój, drżenie rąk, problemy z ostrością wzroku a przyjmowanie insuliny

Mąż od tygodnia przyjmuje insulinę. Dziś podaliśmy mu dawkę insuliny po której cukier mu wzrósł. Przez cały dzień źle się czuje (wewnętrzny niepokój, drżenie rąk, problemy z ostrością wzroku). Czy to normalne. O 17.30 cukru miał 113

Aleksander Ropielewski

Poziom cukru 113 mg/dl jest prawidłowy. Jeżeli następują niekontrolowane zwyżki glikemii należy zwiększyć dawkę insuliny. Dokładnie o ile nie powiem ponieważ zależy to od godzin i rodzaju przyjmowanej insuliny i wartości glikemii.