Czy ćwiczenia pozwolą mi uzyskać wymarzoną sylwetkę?

Witam, ćwiczę od 2 miesięcy trening brzucha abs. Efekty czuć, ponieważ gdy napinam brzuch i naciskam sztywnymi palcami czuję twarde i regularne mięśnie, ale kiedy tylko rozluźniam mięśnie mam strasznie duży brzuch w połączeniu z mięśniem piwnym i to właśnie przeszkadza mi w osiągnięciu zamierzonego efektu, czyli tzw. sześciopaku. Jak się domyślam, potrzebuję zrzucić zbędną tkankę tłuszczową (choć może się mylę), ale nie wiem jak to zrobić ani nawet jak się za to zabrać. Mam w domu rower stacjonarny i przy prowadzonym przeze mnie trybie życia (mam mało czasu na wychodzenie z domu) myślałem, aby jakoś go wykorzystać w celu spalenia tkanki tłuszczowej. Ale czy to wystarczy? Czytałem, że potrzebna jest też dieta do tego... Czy mogą mi Państwo jakoś pomóc w tym przypadku?

Witam! Aby uzyskać wymarzoną sylwetkę, zbudować tkankę mięśniowa należy stosować odpowiednią dietę. W przeciwnym razie nie będzie się spalać tkanka tłuszczowa, a mięśnie nie będą silne i odpowiednio zarysowane. Przede wszystkim musisz zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Po 1. musisz regularnie spożywać 5 posiłków dziennie co 3-4 godziny. W ten sposób organizm przyzwyczai się do regularnego spalania nadmiaru kalorii. Po 2. zawsze jedz śniadanie w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. Po 3. zawsze przed ćwiczeniami (około 1 przed treningiem) zjedz posiłek bogaty w węglowodany (np. kisiel, kasza z warzywami i mięsem, kanapka cienko posmarowana masłem do do tego dobrej jakości wędlina -70% mięsa). Z kolei po ćwiczeniach (około 30 - 60 minut) zjedz posiłek bogaty w białko np. ser biały (150g), jogurt naturalny (400g), pierś z indyka (200g) pieczona/gotowana z surówką bez majonezu i śmietany (250g), koktajl owocowy na bazie kefiru (ok. 250- 300g). W ciągu dnia wypijaj 500 ml wody wysokozmineralizowanej (np. Muszyna, Muszynianka, Cisowianka, Piwniczna) oraz 2 kubki (250ml) zielonej herbaty, a przed snem (350ml) herbaty pu erh (kupiona w herbaciarni na wagę). W trakcie stosowania diety i wzmacniania mięśni nie wolno spożywać alkoholu. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek