Wmawianie sobie ciąży

4 miesiąc z rzędu wmawiam sobie obajwy ciąży poprzednie miesiace mialam podstawy żeby tak myslec, natomiast w tym miesiacu jako że nie mam juz faceta jeden raz uprawialam stosunek w dzien niepłodny i szanse na ciąże są znikome, ja natomiast odczuwam objawy i okres spoznia mi sie juz 5 dni, ostatnio przez stres spoźnił sie 8. nie wiem co o tym myslec..

Oczywiście, korzeni tych przeżyć trzeba szukać w psychice. Pytania - czy tak bardzo Pani chce zajść w ciążę, czy tak bardzo się Pani tego boi? Jaki ma Pani stosunek do antykoncepcji? Co Panią łączy z partnerami, z którymi uprawia Pani seks... Można zadać jeszcze wiele ważnych pytań. Trzeba koniecznie z tym coś zrobić, bo - jak Pani sama trafnie zauważa - stres ma tu swoja rolę. Namawiam na szybką wizytę u seksuologa, być może będzie tez widział potrzebę zrobienia badania poziomu hormonów. Im więcej niepokoju, tym więcej stresu - im więcej stresu, tym więcej zaburzeń.

Dzień dobry.

Możliwe, że wmawianie sobie ciąży ma związek z pragnieniem bycia w szczęśliwym, stałym związku z partnerem. Jak by nie było, ciąża zwykle jest zwieńczeniem miłości i wiąże się decyzją wejścia na inny, "wyższy" poziom relacji, który kojarzy się zasadniczo z małżeństwem.

Pozdrawiam.