Co zrobić, by przestać wmawiać sobie ciążę?

Cierpię na lęk przed ciąża. Od ponad 7 miesięcy biorę tabletki anty. Z partnerem dodatkowo używam prezerwatywy i stosunku przerywanego ( trzy zabezpieczenia na raz ). A mimo to obawiam się, czy mogę być w ciąży. Codziennie ogladam swoje piersi i brzuch, uciskam, sprawdzam czy jest twardy czy miękki. W marcu miesiączka była, a do kwietniowej brakuje mi 3 dni (powinnam dostac 2.04 rano). Co zrobic, by przestac wmawiać sobie ciaze?

Witam, powinna Pani skonsultować się z psychoterapeuta i omówić przyczyny oraz lęk związany z zajściem w ciążę, oraz swoja sytuację. Może Pani odbyć takie spotkanie w Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ, bądź prywatnie. Pozdrawiam serdecznie

Proszę się skonsultować z psychologiem, psychoterapeutą. Przyczyna trudności są najprawdopodobniej emocjonalne deficyty, wewnętrzne nierozwiązane konflikty, które owocują nadmiernym lękiem. Ich przepracowanie pozwoli na poradzenie sobie z objawami.