Dotykanie się w miejsca intymne w dzieciństwie a lęki

W dzieciństwie mój starszy kuzyn jednorazowo dotknął mnie w miejscu intymnym, od tamtej pory mam uraz do niego, ale i też do małych dziewczynek, myśle że sobie wmawiam to że mogłabym tak samo skrzywdzić którąś tak jak on mnie, mam tendencje do wmawiania sobie różnych rzeczy, nie moge odróżnić czy jest tak na prawde.Mam małe kuzynki i w życiu nie zrobiłabym im krzywdy, ale jak patrzę na inne, mam mieszane uczucia.Boje się, nie chce nikomu zrobić krzywdy, czy możliwe że coś ze mną nie tak?

Uraz emocjonalny jaki pozostał wpływa na Pani emocje i postrzeganie teraz. Niejako tamten lęk, poczucie skrzywdzenia wyprojektowuje Pani na zewnątrz w postać leku przed skrzywdzeniem kogoś. Warto przepracować to z psychologiem. Często przepracowanie traumy pozwala na poradzenie sobie z emocjami i ustąpienie objawów. Zachęcam do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.