Wybór maty edukacyjnej dla niemowlaka

Dzień dobry. Chcę kupić mojemu 3,5 miesięcznemu dziecku matę edukacyjną. Z tego, co wyczytałam dziecko dobrze reaguje na kontrasty więc bawimy się czarno-białymi obrazkami. Mata zaś jest w kolorach: żółty, pomarańczowy, fioletowy i niebieski. Nie chciałabym jednak przedobrzyć z bodźcami jako że są to barwy dość żywe. Czy taka mata rzeczywiście stymuluje rozwój dziecka? Czy powinnam zaczekać jeszcze z jej zakupem? Bardzo prosiłabym o Państwa opinię w tej kwestii.

Ok. 4 miesiąca życia można próbować pokazywać dziecku kolorowe maty edukacyjne z wiszącymi zabawkami - bez obaw.