Wybór metody leczenia

Podczas ostatniej wizyty u specjalisty lekarz stwierdził po badaniu USG że mam niewydolną małą żyłkę w okolicach pachwiny ,jednak największy , główny żylak biegnie od pachwiny , zewnetrzna strona uda do zgiecia pod kolanem, gdzie się rozgałezia. Lekarz dał mi do wyboru dwie metody usuniecia tych żylakow - tradycyjna operacje lub ostrzykiwanie . Wstepnie zgodziłam się na operacje refundowaną przez NFZ, gdyż zawsze czytałam że ostrzykuje się małe żylaki a ja mam tego jednego dość dużego i wypukłego . Teraz zaczynam się zastanawiać , ktorą metodę wybrać? Jeszcze jedno pytanie odnośnie kosztów - czy zabiegi skleroterapii są refundowane przez NFZ?

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Szanowna Pani,

Nie badałam Pani fizykalnie ani nie widziałam wyniku USG, więc opiszę zalecenia ogólne.

Skleroterapia polega na wstrzyknięciu środka powodującego zarośnięcie zmienionych żył. Najczęściej stosowana jest jako metoda uzupełniająca leczenie operacyjne.

Wskazana jest w przypadku małych żylaków podskórnych i śródskónych o średnicy <4mm oraz teleangiektazji.

Powikłania: częste nawroty żylaków i przebarwienia skóry w miejscu wstrzyknięcia środka obliterującego ( u ok.10% chorych)

Tradycyjne metody chirurgiczne obejmują:

  • usuwanie żylaków metodą stripingu
  • operacje niewydolnych perfortorów metodą otwartą (Lintona)

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty