Wykonywanie ćwiczeń na czczo

Dzień Dobry!mam pytanie odnosnie cwiczen na czczo.Mozna cwiczyc rano bez sniadania?slyszalam,ze ludzie,ktorzy maja duzo zbednych kilogramow moga cwiczyc na czczo.ja chcialabym schudnąc 15 kg i nie wiem czy jesc czy nie przed np.jazda na rowerze z samego rana.pozdrawiam

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Nie polecam ćwiczeń na czczo, bo oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, dochodzi do strat mięśni, a na tym powinno rownież Pani zależeć, aby nie tracić tego.
Z tego względu lepiej jest zjeść cos przed wysiłkiem.
Pozdrawiam

Witam. Nie polecam ćwiczeń na czczo. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i należy je spożywać maksymalnie do 30 min. po przebudzeniu, aby dostarczyć energii po całonocnej „głodówce” i pobudzić metabolizm. Dzięki temu zwiększy też Pani efektywność treningów. Najlepiej ćwiczyć ok. 1-2 godziny po śniadaniu. Śniadanie powinno być posiłkiem pełnowartościowym, tj. składać się z węglowodanów złożonych (np. płatki owsiane, musli, kasza, chleb pełnoziarnisty) + białko (np. chudy nabiał, jajo kurze, chuda wędlina, pasta z warzyw strączkowych) oraz obowiązkowo warzywa i/lub owoce i dodatek niewielkiej ilości tłuszczu (masło, olej roślinny bądź orzechy, pestki). Przykładem takiego śniadania może być owsianka ze świeżymi owocami i jogurtem naturalnym, musli z suszonymi owocami i orzechami z mlekiem, kanapki z chleba razowego z pestkami słonecznika z sałatą, pomidorem i szczypiorkiem + jajo gotowane na miękko. Pozdrawiam i zapraszam na bloga z przepisami: www.zdrowapasja.blogspot.com