Wyleczona anoreksja a bezpłodność

Witam. Od 3 lata chorowałam na anoreksje, od 2 lat nie mam okresu (przez 2 lata wystąpił tylko raz). Obecnie moja waga wynosi 52 kg przy wzroście 166 cm. Boje się jednak, że jestem bezpłodna, bo okresu w dalszym ciągu nie ma. Dodam, że kwestia ginekologa jest ciężka jedynie pod względem, że mieszkam w Anglii, a o opiekę ginekologiczna bardzo tutaj ciężko. Bardzo proszę o porady. Czy są dostępne w Anglii leki wywołujące okres (oczywiście z przepisu lekarza) i czy lekarze w UK mogą mi pomóc?? Bardzo proszę o pomoc za którą z góry bardzo dziękuję!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja aktualna masa ciała znajduje się w okolicy dolnej granicy normy, dlatego nadal możesz nie mieć miesiączki. Prawdopodobnie powinnaś przytyć jeszcze 2-3 kg. Jeśli odzyskałaś swoją wagę niedawno, być może wystarczy jeszcze poczekać.

Jeśli jednak nie dostaniesz miesiączki przez kolejne 1-2 miesiące, powinnaś zgłosić się do ginekologa. Jest to ważne, aby wykluczyć inne przyczyny braku miesiączki i zastosować ewentualne leczenie hormonalne. W Anglii z pewnością są dostępne odpowiednie leki na receptę.

http://portal.abczdrowie.pl/od-anoreksji-do-nieplodnosci

Z pozdrowieniami