Wyrywanie włosów u 3-latki

Witam. Moje 3 letnie dziecko od jakiegos czasu kreci sobie loczki palcem na glowie, w efekcie czego wyrywa wlosy.. ma i tak juz zadkie wlosy na czubku glowy, robi to glownie jak lezy w lozku... Ogolnie corka jest osoba nerwowa ( mialam bardzo duzo stresow chodzac z nia w ciazy). Nie wiem jak jej pomoc - czy jest mozlaiwa konsultacja z psychologiem dzieciecym w tak mlodziutkim wieku? Karolina

Dzień dobry!

Tak, jest możliwa obserwacja i badanie nawet tak małego dziecka. Możliwe są także formy terapii poprzez zabawę, proste bajki terapeutyczne itp.
Ważna jest też rozmowa z Panią jako mamą i innymi najbliższymi opiekunami dziecka.

Pozdrawiam!

W tej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy psychologa rodzinnego. W przypadku tak małych dzieciaków najczęściej pracuje się z całą rodziną/ rodzicami. Nie tylko przyjrzy się zachowaniu i rozwojowi córeczki, ale także wesprze Państwa jako rodziców i doradzi najlepsze metody poradzenia sobie z problemem.