Czy rodzic powinien przychodzić z dzieckiem na spotkania z psychologiem?

Czy osoba niepelnoletnia musi przyjść na spotkanie do psychologa z rodzicem za kazdym razem ? Na spotkaniu pani psycholog zamiast zajac sie dzieckiem zdołowala ojca tak ze musial zazyc tabletki na uspokojenie , chyba takie cos nie powinno miec miejsca?

Dzień dobry. Owszem na pierwsze spotkanie musi wejść rodzic z dzieckiem. Psycholog zbiera wiadomości dotyczące tego jak opiekun widzi problem, oraz jak funkcjonuje rodzina. Oczywiście istotny jest tu wiek dziecka. Czym młodsze tym więcej informacji wnosi dorosły. Nie wiemy również co tak roztrzęsło tatą. Natomiast można się zastanowić, czy opiekun jeśli jest tak wrażliwy również nie powinien skorzystać z pomocy terapeuty. Psycholog zazwyczaj od rodzica zbiera wywiad dotyczący problemu dziecka, jego funkcjonowania w szkole, przedszkolu i rodzinie, tego jak funkcjonuje rodzina (jest to bardzo istotne w rozpoznaniu późniejszych problemow), używki w rodzinie, przebieg ciąży itp. Niezwykle ważne wydaje się również to kto zauważył problem, często rodzice zgłaszają się po pomoc dopiero po interwencji pedagoga czy wychowawcy. Pozwala to na lepsze zrozumienie sytuacji dziecka i jego problemu.
Również w trakcie późniejszej pracy często rodzice pozostają w kontakcie z psychologiem, na wcześniej umówionych zasadach.
serdecznie pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/