Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zatrucie grzybami - powikłania

Powikłania występujące po zatruciu grzybami i skuteczność działania podanych leków uzależnione są od czasu, w jakim pacjent zgłosi się do lekarza. Informacji na temat możliwych powikłań występujących po zatruciu grzybami, udziela toksykolog, dr Piotr Burda.

Nie napisała Pani nic na temat wielkości i częstości, ani jakości posiłków. Często przyczyną wzdęć jest spożywanie zbyt dużych porcji dań lub w zbyt dużym odstępie czasu. Wzdęciami organizm może też reagować na pośpiech w trakcie jedzenia, zbyt dużą/małą ilość błonnika pokarmowego lub zwyczajna alergia na jakiś składnik pożywienia. Nie napisała także Pani nic o wypróżnianiu. To także ważny wskaźnik jeśli chodzi o wzdęcia. Proponuję zastosować się do zasad zdrowej diety, a jeśli to nie pomoże wybrać się z wizytą do dietetyka, który przeprowadzi pełny wywiad żywieniowy i będzie mógł postawić prawidłową diagnozę.

Absolwentka technologii żywności i żywienia człowieka na SGGW w Warszawie. Ukończyła kursy doskonalące umiejętności pracy jako psychodietetyk i doradca dietetyczny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy