Przy takiej ilości cukru prostego nikt nie ma prawa się dobrze czuć, jedzenie takich ilości słodyczy znacznie osłabia organizm, poziom cukru jest cały czas wysoki, od tego boli głowa, człowiek jest ospały, zniechęcony, na nic nie ma chęci i siły. Nie zwalałbym winy na pracę zawodową tylko proszę ograniczyć te ilości, a wręcz całkowicie wykluczyć. Dalsze jedzenie takich ilości skończy się wkrótce cukrzycą, grzybicą. Można odstawić słodycze z dnia na dzień, trzeba się przygotować na osłabienie, ból głowy, ponieważ jest to stan podobny do odstawienia narkotyków, tu uzależniającym czynnikiem jest cukier. Ale trzeba przetrzymać ten czas (około tygodnia, może dłużej lub krócej) i będzie lepiej. w tym czasie proszę dużo pić (niegazowanej, niesłodzonej wody), wprowadzić do diety dużą ilość warzyw, płatki owsiane, kasze, pełnoziarniste pieczywo - błonnik zawarty w nich ustabilizuje poziom cukru na właściwym poziomie.
Witam serdecznie,
Pani chłopak niezwłocznie powinien udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje go na badania - przynajmniej morfologia i cukier. Zjada on zbyt duże ilości produktów bogatych w węglowodany proste - cukry. Owoce mają sporo cukrów podobnie jak słodycze czy cola - mała puszka 0,5l coca coli ma 7łyżeczek cukru!!! Takie wahania cukru we krwi mogą powodować objawy które Pani opisuje. Może być też w odwrotnie a mianowicie Pani chłopak może mieć zaburzenia cukru i organizm domaga się dostarczenia ich z pożywienia. Złe samopoczucie może być też spowodowane charakterem jego pracy. Proszę koniecznie namówić chłopaka na wizytę u lekarza.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy preparat z aloesem nawilży skórę dziecka od środka? – odpowiada dietetyk, zielarz, fitoterapeuta Monika Bigoś
- Czy kawa i coca-cola mogą być powodem zawrotów głowy? – odpowiada Mgr Joanna Penza
- Zawroty głowy i osłabienie przy epilepsji – odpowiada Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
- Jak dużo kofeiny zawiera Coca-cola i Pepsi? – odpowiada Urszula Forenc
- Zawroty głowy po przejściu na dietę – odpowiada Ewa Kozłowska
- Wzrost wagi, apetyt na słodycze i ciągłe zmęczenie – odpowiada Lek. Joanna Gładczak
- Zmęczenie, zawroty głowy i brak apetytu u 10-latka – odpowiada Dr n. med. Marek Derkacz
- Zawroty głowy, znużenie, zmęczenie i rozdrażnienie a poziom hemoglobiny – odpowiada Mgr Elżbieta Grabarczyk Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
- Czy niski ciśnienie może powodować zawroty głowy? – odpowiada Lek. Wiesław Łuczkowski
- Osłabienie i senność przy regularnym odżywianiu – odpowiada Mgr inż. Magdalena Kubik