Z czego może wynikać bałaganiarstwo mojego syna?

Witam serdecznie. mam problem z 23-letnim synem. Jest okropnym bałaganiarzem. Nie pomagają prośby, rozmowy, grozby. Syn urodziła się przez cesarskie cięcie z powodu wypadnięcia pępowiny. Czasem jego zachowania są nieadekwatne do swojego wieku. Czy problem bałaganiarstwa może mieć inne podłoże niż lenistwo? Jak mogę pomóc synowi? Pozdrawiam serdecznie, Karina

Witam. Myślę, że niektórzy ludzie z natury, bądź w wyniku wychowania są pedantami, inni nie przejmują się bałaganem. Nie ma to wiele wspólnego z wiekiem, czy dojrzałością. Proszę się zastanowić co pani mogłaby robić inaczej, by wspierać jego dojrzałość, usamodzielnienie się. Syn jest pełnoletni, skoro dalej mieszkacie razem to może warto po partnersku, jak dorośli porozmawiać o podziale obowiązków domowych. Dopóki pani będzie go traktować jak dziecko (które trzeba prosić, grozić) tak długo on będzie zachowywał się jak dziecko , a nie mężczyzna. pozdrawiam serdecznie Agnieszka