Z czego wynikają moje problemy z pamięcią i skupieniem uwagi?

Witam mam na imię Adrian, mam 15 lat. Nie wiem co się ze mną dzieje ostatnio w ogóle nie mogę się skupić np. na lekcji, zadaniu domowym (zaczynam i tracę chęć) a nawet w trakcie rozmowy gubię wątek...

Mam też problemy z pamięcią - wcześniej wszystko pamiętałem, a teraz nawet gdy usiłuje coś zapamiętać (pomagam sobie np. kojarząc z innymi przedmiotami) po pół godziny zapominam. W dzień jestem zmęczony (nawet gdy się wysypiam), brakuje mi motywacji i chęci... I taki stan utrzymuje się przez cały dzień. Gdy idę spać wieczorem nagle dostaję sił, np. o 23 zaczynam sprzątać pokój, ćwiczę i nagle znów jestem znużony i idę spać.

Także po onanizacji dostaję przypływu siły, pamiętam, mam chęć do działania... Lecz trwa to tylko przez chwilę. Dawniej, ok. roku temu wszystko było w porządku. Pomocy

Witam!

Wkroczyłeś w wiek dojrzewania i Twoje ciało oraz umysł przechodzą przez szereg zmian. Ma to wpływ na Twoje samopoczucie, zachowanie oraz reakcje. Twoje obecne problemy również mogą być spowodowane tymi zmianami.

Możesz skonsutlować się w tej sprawie z pedagogiem lub psychologiem szkolnym, dowiedzieć się więcej na temat tego, co się z Tobą dzieje. Mógłbyś także zapisać się na dodatkowe zajęcia, które pozwoliłyby Ci trenować koncentrację i pamięć.

Mimo okresu zmian i problemów z tym związanych warto jest inwestować w siebie i rozwijać się. Dodatkowe zajęcia mogą pozwolić Ci poprawić swoje samopoczucie oraz rozwijać Twoje zdolności. Jeśli jednak Twoje problemy będą się pogłębiać warto byś opowiedział o nich rodzicom i skonsultował się z lekarzem.

Pozdrawiam