Z czym dokładnie można powiązać moje dolegliwości?

Moje problemy ze zdrowiem zaczęły się z dnia na dzień. Obudzilam sie w nocy z kaszlem i bólem przy próbie wzięcia głębokiego oddechu, przy próbie wstawania mroczki przed oczami.Cały kolejny dzień przespalam. Poczulam się lepiej jednak mimo wszystko psozlam do lekarza. Pani Doktor stwierdzila że mam tachykardie, resztę objawów zignorowała. Przepisała nebilenin i Zleciła badania crp żelaza i morfologie. Z uwagi na moje lepsze samopoczucie wyjechałam z miasta i zapoknialam o wynikach. W między czasie dokuczały mi zatoki, chrypa, katar, kaszel jednak wszytsko ustało. Po powrocie do domu czyli 2 miesiące po zrobieniu badań, okazało się że moje crp buło na poziomie 54 a żelazo 17. Z uwagi na to że badania miały 2 miesiące. Ponowilam je. Żelazo wzrosło do 47 jednak crp wciaz wysokie- 51. Ponownie udałam się do lekarza. Pani przepisała ferrum lek oraz antybiotyk augmentin mimo ze powiedziała że nie wie co mi jest. Odczuwam senność, osłabienie, czasem ciężkość na klatce piersiowej i kołatanie serca, zaburzenia koncentracji, zdarza się że jest mi slabo gdy stoje, czasem zdarzy się trwający dzień kub dwa kaszel i katar nasteonie przemija. Czasem też czuje się nieswojo ze swoją glowa- trudno opisać to uczucie. Teraz jestem po kuracji antybiotykowej. Jeszcze nie powtarzałam crp ale nie czuje żeby coś się zmieniło, więc obawiam się że jest tak samo. Bie wiem co robić, gdzie się udać, ani co mi może dolegać. Proszę o wskazówki ponieważ pani doktor u której bylam srednio pomogła i wydaje się średnio zainteresowana moim zdrowiem. Ja zavzelam się martwić i powoli zaczynam sobie wymyślać schorzenia. Mam dość.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że odczuwa Pani tak nieprzyjemne dolegliwości, które na pewno zakłócają prawidłowe funkcjonowanie i budzą wiele obaw o zdrowie. Tak naprawdę przyczyn takiego stanu zdrowia może być wiele, a bez konkretnych badań trudno będzie cokolwiek ustalić.

Z racji odległości, ciężko będzie ocenić Pani stan zdrowia i przyczynę takich dolegliwości. Proponujemy wizytę u lekarza kardiologa, który w sposób szczegółowy zdecyduje o dalszym postępowaniu, diagnostyce oraz leczeniu. Najważniejszym byłoby wykonanie badania EKG oraz echo serca, rtg klatki piersiowej, określenie poziomu elektrolitów, prób wątrobowych, kreatyniny, witaminy B12, ferrytyny, troponiny oraz d – dimerów w surowicy krwi. Dopiero mając taki obraz wyników badań, byłaby możliwość potwierdzenia lub wykluczenia pewnego schorzenia. Jeżeli wszystkie badania wyjdą prawidłowo, należałoby rozpatrzyć, że przyczyną Pani dolegliwości może być podłoże psychosomatyczne.

Problemy z pełnym oddechem, kołataniem serca oraz ogólnym osłabieniem organizmu może potęgować się również pod wpływem czynników stresogennych. Jednakże należałoby to rozważać dopiero po wyeliminowaniu innych chorób somatycznych.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/kolatanie-serca

https://portal.abczdrowie.pl/kolatanie-serca-kiedy-jest-objawem-choroby-a-kiedy-efektem-wypicia-zbyt-duzej-ilosci-kawy

https://zdrowie.parenting.pl/choroby-ktore-objawiaja-sie-zmeczeniem-sprawdz-czy-jestes-w-grupie-ryzyka

https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-crp-diagnostyka-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.