Z czym może być związane moje zachowanie?

Czy opowiadanie sobie samemu rożnych wymyślonych historii i wcielanie się w nich w różne postacie może być niepokojące? Zastanawia mnie także czy strach przed odrzuceniem i ciągły lęk może się łączyć z wyżej wymienionym problemem. Czy to wszystko możne być związane z porzuceniem po urodzeniu w szpitalu?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pytanie zwiazane z "wcielaniem się w wymyślone postacie" wymagałoby doprecyzowania.

Fantazjowanie może być np. jednym z wyuczonych sposobów, mechanizmów radzenia sobie z niepokojem, stresem.

Lęk przed odrzuceniem może mieć związek z osieroceniem i innymi traumatycznymi wydarzeniami na etapie dzieciństwa.

Z pozdrowieniami.