Z jakim specjalistą skonsultować bóle skroni?

Witam, od około dwóch tygodniu towarzyszą mi pogłębiające się bóle lewej skroni, które promieniują na lewą połowę ciała. Czuję całkiem mocny ból również za uchem, lewej nogi i w dole pleców. Gdy obracam szyje w lewą stronę różaniec czuję ból. Boli mnie za lewym okiem oraz łzawi ono bez powodu. Nie mam apetytu. Ciężko mi funkcjonować przez ten ból, bo tabletki przeciwbólowe na niewiele się zdają. Jaka może być przyczyna tego stanu, do jakiego specjalisty najlepiej się zgłosić?
KOBIETA, 27 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu. Opisane przez Panią dolegliwości należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem. Diagnostykę problemu może Pani zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego albo internisty. Jeżeli będzie taka konieczność, lekarze skierują Pani do specjalisty np. neurologa czy laryngologa w zależności od podejrzanego schorzenia.

Ból skroni może pojawić się pod wpływem wielu czynników, w związku z czym bez dokładniejszych badań ciężko stwierdzić, co dokładnie powoduje go u Pani. Tym bardziej, że jak wspomina Pani w pytaniu do tego dochodzą również inne uciążliwe dolegliwości, jak ból za uchem, ból nogi oraz pleców czy łzawienie oka. Bez szczegółowej diagnostyki trudno też wskazać, czy te wszystkie objawy są w jakiś sposób ze sobą powiązane. Dla głębszej oceny Pani stanu zdrowia lekarz może zlecić np. tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny.

Bóle skroni mogą wskazywać np. na problemu z uchem, pochodzić od zębów lub na skutek innych schorzeń np. zapalenia tętnicy skroniowej. Może mieć również podłoże neurologiczne. Warto także przebadać swój kręgosłup, aby wykluczyć jakieś nieprawidłowości także na tym tle.

O takiej przypadłości piszemy w jednym z artykułów na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:

ttps://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-w-skroniach-co-oznacza-bol-jednostronny-inne-przyczyny-bolu-leczenie

Warto też sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-ten-napadowy-bol-skroni https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-glowy-w-okolicach-skroni-u-23-latki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.