Zabieg zmniejszenia żołądka i usunięcia nadmiaru skóry

Kobieta , 29 lat , Białystok Witam. Mam 29 lat i ważę 97 kg. Zanim urodziłam dzieci ważyłam 67kg. Próbowałam diet ale cięzko mi schudnąc bo mam zbitą tkankę tłuszczową. Myslę o zabiego zmiejszenia żołądka a pózniej o usunięciu nadmiaru skóry. Czy to możliwe na NFZ? I gdzie mogłąbym to załatwic? A moze coś innego mi państwo podpowiedzą? Proszę o pomoc/Dziękuję ps. wszystkie badania zostały mi zrobione-jestem zdrowa jak byk. Ani cukrzycy ani tarczycy .... nic! Zdrowa!

Witam,
wskazaniem do operacji zmniejszenia żołądka jest otyłość olbrzymia czyli BMI > 40, lub otyłość, która wraz z występującymi schorzeniami zagraża życiu pacjenta. Takie przypadki są refundowane przez NFZ.
Niestety nie napisała Pani swojego wzrostu, co uniemożliwia obliczenie Pani BMI i określenia z jakim typem otyłości mamy do czynienia.
Nie pisze Pani także o tym, czy wcześniej miała Pani kontakt z dietetykiem. Może w tym tkwi problem. Bardzo zachęcam do odwiedzenia specjalisty, który ustali dietę odchudzającą, będzie wspierał i pilnował trzymania się zaleceń. Należy także pamiętać że utrata zbędnych kilogramów nie zależy tylko od diety ale także od aktywności fizycznej. Tylko te dwa połączone czynniki prowadzą do sukcesu.
Pozdrawiam.