Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia lękowe i zaparcia

Witam, W związku z atakami jakie miałam stwierdzono, że mam zaburzenia lękowe, natomiast mam duże zaparcia, boli mnie przy wypróżnianiu tochę bo kał jest gruby, był przypadek że był grupszy niż mój odbyt i było ciężko dotego mam bardzo rzadko wiatry i problemy z odmijaniem np. po posiłku, rówież przy bólu brzucha czy kiedy mam iść się wypróżnić robi mi się bardzo zimno dodam że miałam rezonas magnetyczny i nic nie wykazał
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Dolegliwości z układu pokarmowego bywają objawem zaburzeń lękowych i nerwicowych. Szczególnie wskazywałoby na to brak wskazania na inne przyczyny z rezonansu. Zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii, która jest najlepsza metodą poradzenia sobie z zaburzeniami o podłożu emocjonalnym.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry!

Często bardzo skutecznym rozwiązaniem jest zmiana diety na taką, która sprzyja leczeniu zaparć. W tej sprawie proszę skonsultować się z dietetykiem, który wskaże właściwe dla Pani produkty i zmiany w sposobie odżywiania i odradzi, jakich produktów należy unikać. Ważny jest też ruch, aktywność fizyczna i masaże, które poprawiają trawienie.
Często stosując się do tych zasad farmakologiczne wspieranie wypróżnień okazuje się zbędne.

Jednocześnie jest jednak również tak, że stany lękowe czy depresyjne odbijają się na naszym zdrowiu fizycznym - śnie, odporności, a także sprawności układu pokarmowego.
Zdecydowanie warto skonsultować się z psychologiem i rozważyć podjęcie psychoterapii zaburzeń lękowych.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy