Zaburzenia snu przy insulinooporności

Mam problem ze snem. Jak byłam młodsza mogłam spać do południa. Potem moim minimum było 8-9h inaczej byłam nieżywa. Od kilku lat mam taki rytm chodzę spać przed północą, idę do pracy, potem muszę się przespać lub przetrwać a gdy robi się ciemno wstępują we mnie nowe siły-jestem całkowicie rozbudzona i przytomna nawet jeśli wczesniej byłam senna i nie spałam. Utrudnia mi to życie bo po pracy nie jestem w stanie nic zrobić. mam insulinopornosc ale nie wiem czy to istotne

Dzień dobry,
Pierwszym krokiem, który bym zrobiła w tej sytuacji, którą Pani opisuje, to byłoby skierowanie się do lekarza. Jeśli jest Pani pod opieką konkretnego lekarza, to warto udać się do niego, aby określił stopień zmian w Pani organizmie i ich wpływ na sen.

Dobrym rozwiązaniem byłoby również przeanalizowanie Pani sposobu żywienia wraz z dietetykiem, gdyż to również w dużym stopniu może mieć wpływ na Pani senność w ciągu dnia, a brak senności pod wieczór (właśnie przy insulinoodporności). Może tu wystarczyć odpowiednio dobrana dieta, która pomoże dostarczyć organizmowi potrzebnych składników w odpowiednim momencie dnia w taki sposób, aby mogła być Pani aktywna w ciągu dnia, a potem wieczorem, by organizm przechodził w stan spoczynku.

Nie pisze Pani o tym, ale jeśli w ostatnim czasie przeżywała Pani jakieś trudności, na przykład stres związany z pracą, życiem osobistym, czy inne podobne sytuacje, to one również mogą mieć wpływ na Pani sen. Wtedy zalecałabym wizytę u psychologa, aby pomógł poradzić sobie z tymi trudnościami.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Kalisz

Ma Pani rozregulowany "zegar biologiczny". Warto byłoby popracować nad powrotem do normalnego trybu. Przy samodyscyplinie powinno się unormować. Przede wszystkim należy chodzić spać i wstawać o tej samej porze przez pewien czas ( niezależnie od ilości snu). inna sprawa, jeśli przyczyna są problemy, stresy...