Zaburzenia w pisaniu u dziecka

Dzień dobry.Chodzi o mojego syna,który chodzi do drugiej klasy.Otóż zauważyłam że moj syn często gubi literki w wyrazach.Wcześniej tak nie było.Też gorzej pisze gdzie wcześniej pisał ladnie.Nawet chwaliłam się przed innymi jak ładnie pisze.Oprócz tego nie słucha co się do niego mówi.Jest jakby nieobecny.Tak ja to odczuwam.Gdybym mu nie powiedziała że ma się umyć nie zrobiłby tego.A jak już robi nie potrafi się na tym skupić tylko robi coś innego.Ma młodszą siostrę 16 miesięcy,

Witam
Z tego co Pani pisze to syn ma prawdopodobnie obniżoną koncentrację i mniej skupiony jest na tym co się dzieje dookoła niż dawniej. Przyczyn takiego stanu może być co najmniej kilka, dziecko w 2 klasie już ma dosyć sporo nauki, urodzenie się siostry spowodowało przeorganizowanie życie rodziny i zwiększone zaabsorbowanie maluchem. Zdarza się też że obniżona koncentracja, niska motywacja to objawy depresji. To co byłoby najlepsze to skorzystać z konsultacji rodzinnej u psychologa, który mógłby przeprowadzić specjalistyczne badania koncentracji i motywacji syna z także specjalista mógłby ocenić na ile zachowanie syna ma depresyjny charakter
pozdrawiam
anna suligowska

Witaj,
z jakiegoś powodu zaznaczyłaś ,że syn ma młodszą siostrę,więc możliwe,że to,co piszesz jest reakcją niepokoju na utratę wyłaczności opieki.Możesz zgłosić się do psychologa i pozostać pod jego opieką z dzieckiem na czas potrzebny do diagnozy i adaptacji synka w nowej roli starszego brata.Bardzo jest ważna w tym okresie szczególna troska o stan emocjonalny starszego dziecka.
Pozdrawiam serdecznie