Zachowanie w stosunku do znajomych

Co mam zrobić ,bo narozrabialem ,chodzi o to ze stałem się podejrzliwy, że mnie okłamuje, nie mówi prawdę oraz ze mnie nie lubi itp. Zacząłem wydzawaniac, pisać do osoby czyli koleżanki, ona czuje się osadzona, osaczona. Tłumaczyłem jej ze by nie czuła się osaczona ,bo nie ma powodow, pubu je się dodzwonić zapytać co u niej co porabiasz oraz czy spotkała się ze mną. Prubowalem złapać na dworze ciałem uciekła Co mam zrobić ?

Witam serdecznie,

Im bardziej próbuje Pan "na siłę" pokazać swojej znajomej, że nie miał złych intencji, tym bardziej ona odczytuje Pana zachowania jako uporczywe i natrętne. Warto byłoby zastanowić się skąd wzięła się u Pana ta podejrzliwość i czy może nie przekroczył Pan tym jej granic. Polecam tekst na moim blogu o schemacie nieufności oraz o schemacie porzucenia (www.anna-mochnaczewska.bloog.pl).
Co do kontaktu z koleżanką - może warto napisać do niej list lub smsa z wyjaśnieniem i dać jej trochę czasu. Rozumiem, że samo czekanie może być trudne ze względu na odczuwane emocje, ale będzie lepiej jak da jej Pan trochę przestrzeni na przemyślenie sytuacji.
Jeżeli często się takie sytuacje u Pana w życiu powtarzają - czuje się Pan odsunięty, zraniony, opuszczony to zachęcałabym do rozważenia konsultacji z psychoterapeutą w celu poprawienia swojej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
www.integral.com.pl

Jeśli podejrzliwość była nieadekwatna, być może dziewczyna rzeczywiście czuje się osaczona i nie czuje się bezpieczna. Warto uszanować jej granice i dać czas oraz przestrzeń. Pana natomiast zachęcam do podjęcia pracy nad sobą w psychoterapii, żeby podobne trudności (zazdrość, podejrzliwość itp) nie wróciły w kolejnej relacji.