Walka o związek z partnerem po załamaniu nerwowym

Witam. Mój narzeczony miał przeszedł kiedyś załamanie nerwowe,od jakiegoś czasu jest wszystko dobrze,niedawno okazało się, że może stracić pracę,po tej wiadomości zaczął się dziwnie zachowywać,m.in. kazał mi się na razie nie odzywać, dać mu spokój,bo on chce sobie przemyśleć kilka spraw,napisał,że nie wie czy mnie kocha itp.Jak do niego piszę to na niektóre wiadomości odpisuje na inne nie.Czy rzeczywiście powinnam dać mu spokój,czy walczyć o związek?

Witam,
Jest to szczególnie ciężka sytuacja gdyż zaburza Pani poczucie bezpieczeństwa w związaku. Pani partner najprawdopodobniej radzi sobie z problemami izolując się od osób które najbardziej mogłyby mu pomóc. Myślę, że dobrze byłoby jakby udało Wam się porozmawiać, ale nie na zasadzie czy macie dalej być razem lecz o tym czym jest dla każdego z Was ta sytuacja. Warto byłoby aby partner usłyszał od Pani co się z Panią dzieje jak mówi o swojej niepewności. O tym, że bardzo chciałaby mu Pani pomóc, że jest dla Pani ważny ale jednocześnie obawia się Pani że go traci. Po takiej rozmowie warto dać mu czas na przemyślenia. Choć to trudne to nie naciskać, że ma się zdeklarować. Osoba, która ogólnie jest w dużej niepewności, bardziej naciskana będzie się jeszcze bardziej wycofywać. Polecam Pani teksty na moim blogu: www.anna-mochnaczewska.bloog.pl. Opisuję tam schematy które tworzą się już w dzieciństwie a potem w trudnych sytuacjach wpływają na nasze życie. Moze odnajdziecie tam Państwo siebie. Na dniach wrzucam tekst o Schemacie Emocjonalnej Deprywacji. To coś co może dotyczyć Pani partnera.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Witam, wydaje się,że na ten moment narzeczony potrzebuje trochę czasu na przemyślenie swoich problemów i jasno to komunikuje. Narzucanie się może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Sugerowałabym raczej czasowe zdystansowanie się, oczywiście z delikatnie obecną troską o niego. Pozdrawiam