Zakreślacz w odbycie

Witam, co jeżeli koledze podczas głupiej imprezy ktoś włożył w odbyt zakreślacz i właśnie nikt nie wie, bo wszyscy byli pijani, czy go wyjęli, czy też może cały się tam wsunął, bo właśnie była chyba taka możliwość. Czy on go wydali, czy będą z tego jakieś większe konsekwencje? Na razie czuje się dobrze i po nacisku brzucha nie czuje bólu. Proszę o odpowiedź, ponieważ sprawa jest poważna.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, w tej sytuacji kolega powinien niezwłocznie zgłosić się do szpitala, do chirurga. Zakreślacz może pozostawać w odbytnicy, może też przemieścić się wgłąb jelita grubego. W zaistniałej sytuacji może dojść do perforacji, czyli przedziurawienia jelita przez zakreślacz, zwłaszcza, jeżeli przedmiot zaklinuje się, np. podczas parcia na stolec. Niewskazane jest wykonywanie zdjęcia RTG na własną rękę, ponieważ plastikowy zakreślacz może być niewidoczny na zdjęciu. Pozdrawiam