Zaparcia i zespół jelita drażliwego pomimo diety bogatej w błonnik

Mam 22 lata.Od ok 3 lat mam problemy z zaparciami. Problemy ustają w sytuacjach stresowych(egzamin)gdy ich nie ma,wypróżnienie następuje raz,czasem dwa na tydzień.Miesiąc temu gastroenterolog stwierdził u mnie zespół JD. Po badaniu per rectum poinformował o obecności żylaka odbytu. Przepisano mi leki: Debretin, Colon C/Fibraxine,czopki oraz maść.Przy stosowaniu leków zgodnie z zaleceniem,nie nastąpiła poprawa. Dodam że staram się przestrzegać diety bogatej w błonnik. Proszę o radę co mam zrobić.

Proszę ponownie skonsultować się kontrolnie ze swoim gastroenterologiem. Jest wiele leków stosowanych w przypadku zespołu jelita drażliwego i często trzeba modyfikować leczenie, aby dobrać odpowiednie, skuteczne leki. Gastroenterolog na pewno w odpowiedni sposób zmodyfikuje leczenie skoro nie ma efektu pozytywnego obecnych farmakoteraputyków i dolegliwości nadal utrzymują się.