Zaufanie i rozmowy o przeszłości z mężem

Witam jakis czas temu oklamalam swojego meza jestesmy ze soba 10 lat i dopiero teraz zaczelismy rozmawiac o mojej przeszlosci nie z nim stracilam dziewictwo przez co ma wielki zal za to.Stresuje mnie rozmowa o przeszlosci wtedy go nie znalam ale powiedzialam prawde wersje sie troszke zmienialy i teraz w nic mi nie wierzy co mam zrobic aby znowu mi zaufal bo brak mi juz sily .dodam ze powtarza ze zdradzi mnie jak tylko bedzie mial okazje aby zrobic mi na zlosc jak zyc z czyms takim

Dodatkowo zachęcam do spotkania z psychologiem, psychoterapeutą par i małżeństw. Pomoże odbudować zaufanie oraz bliską relacje małżeńską. W podobnych sytuacjach sama przeszłość nie jest często jedynym tematem wywołującym konflikt czy rozłam, ale bardziej czynnikiem spustowym, który uruchamia istniejące żale, pretensje czy zablokowane potrzeby i oczekiwania.

Witam,
Jeżeli nie ma możliwości przekonania męża o swojej wierności,mozna zaproponować mu wspólne sesje dla małżeństw u terapeuty.Zazdrość i wyrzuty dotyczące przeszłości są irracjonalne i na dodatek świadczą o tym,że obecny partner nie został wybrany "w ciemno",lecz na podstawie poprzednich i ważnych doświadczeń w związkach.Tak więc,należałoby przepracować problem u męża,który w tym kontekście wygląda na niedojrzałego,nie posiadającego innych odniesień we własnych relacjach z kobietami i stawia Panią w roli testatorki zamiast trwałej,świadomie wybranej parnerki życiowej.Nieco spózniona "próba"........
Serdecznie polecam wspólną terapię i pozdrawiam.

Może udałoby się zachęcić męża do wspólnej pracy nad odbudową zaufania w waszym związku w trakcie psychoterapii małżeńskiej? W obecności neutralnej osoby, specjalisty, łatwej będzie wam mówić o swoich obawach, o tym co rani, w czym kłopot. A także poszukać rozwiązań satysfakcjonujących dla obu stron.

Pozdrawiam.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć na pani pytanie ponieważ należało by wpierw zapytać męża skąd jego podejrzliwość, dlaczego pani przeszłość (jeśli chodzi o życie seksualne) jest dla niego taka istotna, jak ta przeszłość ma się do teraźniejszości, jakie są jego przekonania na ten temat. zastanawiam się z kolei dlaczego pani w pewien sposób boi się mówić o tej przeszłości - rozumiem że nie znała pani wtedy męża. Portal nie jest miejscem na głębsze interpretacje dlatego zachęcam państwa do wizyty u psychologa pracującego z parami, ewentualnie pani lub maż możecie skorzystać z konsultacji indywidualnej. Pozdrawiam.