Zawartość cukru w bananach

Witam czy banany ktore maja skorke w czarne plamy i pod skorka je rowniez posiadana sa niezdrowe? Ile gram cukru zawiera dojrzaly banan w 100g?

Witam Panią,

Plamy na bananach nie są szkodliwe dla zdrowia. Jeżeli chodzi o ilość cukru w tych owocach to wszystko zależy od ich stopnia dojrzałości. Im banan bardziej dojrzały tym ma więcej cukrów prostych. W zielonych bananach węglowodany występują pod postacią łańcucha skrobi, a w miarę ich dojrzewania rozbijają się na takie cukry jak: fruktoza, glukoza i sacharoza. W ich masie znajduje się 22–25 procent skrobi, która w procesie dojrzewania zamienia się w łatwo przyswajalny cukier. Banan o masie 100g posiada około 95kcal i 23,5g węglowodanów.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
Banany z plamami na skórce nie są niezdrowe, można je spokojniejeść. W 100g bananów znajduje się 23,5g węglowodanów.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk

Dzień dobry!
Plamy na skórce bananów nie są szkodliwe. Zawartość cukru zależy od stopnia dojrzałości owocu (im bardziej dojrzały, tym więcej cukru zawiera). Jeśli chodzi o zawartość cukru w 100g: waha się od 22 do 24g
Pozdrawiam.