Zawroty głowy po dopalaczach

Witam. 1,5 miesiąca temu zapaliłem najprawdopodobniej dopalacze. Czułem się po nich, jakby miało mnie rozerwać od środka, serce uderzało strasznie szybko i miałem uczucie, że zemdleję i umrę- to było straszne. Na drugi dzień bałem się, że zwariuję. Minęło owe 1,5 miesiąca a ja siedząc sobie spokojnie znowu czuję, że zaraz dostanę zawał, wylew czy coś podobnego i serce.. Wieczorami przed zaśnięciem jest najgorzej- czy może to być nerwica? Proszę o pomoc, boję się każdego kolejnego dnia :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Pana objawy teoretycznie rzeczywiście mogą być skutkiem nerwicy. Może być to jednak także objaw schorzeń somatycznych. Dlatego też zdecydowanie sugeruję wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Konieczne jest dokładne zebranie wywiadu, zbadanie Pana oraz wykonanie badań dodatkowych. Być może pozwoli to na postawienie konkretnej diagnozy. Jeśli wszystkie wyniki będą prawidłowe wskazana będzie diagnostyka w kierunku nerwicy.