Zazdrość, pretensje w związku

Witam serdecznie. Mam na imie Michał. Jestem po nieudanym związku i około 5 miesiecy temu poznałem nową kobięte. Jenak pojawiły sie problemy. Znowu stałem się taką samą osobą co w poprzednim związku czyli zadrosny, zaborczy i ciągłe pretensje o coś. Chciałbym to zmienić i pokazać tej osobie że mi zależy. Proszę o poradę co można z tym zrobić?

Witam, wiele osób ma problem z zaborczością w związku, najczęściej dotyczy to przejawów negatywnego myślenia o sobie,lub jakiś obaw, niestety nie wiem czego dotyczy dokładnie u Pana, więc warto jeśli zgłosi się Pan na spotkanie do psychologa i porozmawia o swojej sytuacji, pozdrawiam serdecznie, życząc owocnej pracy.

Dzień dobry!

Drogą pracy nad sobą, swoimi cechami osobowości, możliwościami, zasobami i trudnościami, skłonnościami, a także możliwością przepracowania dotychczasowych trudnych doświadczeń - jest psychoterapia.

Pozdrawiam!