Zażywanie magnezu i witamin

Jak długo można brać magnez i witaminy??? Czy trzeba robić jakomś przerwe?? Proszę o odpowiedź

Żadnych suplementów diety nie powinno się stosować nieprzerwanie. Są one zalecane przy problemach metabolicznych, w okresie stresu lub problemów zdrowotnych. Powinno się zadbać o to, aby wszelkie składniki odżywcze były dostarczane z dietą, gdyż długotrwałe spożywanie suplementów diety obniża zdolność organizmu do wykorzystywania ich z naturalnych źródeł. Ponadto przy normalnej diecie wiele składników odżywczych podawanych dodatkowo w suplementach łatwo przedawkować (jak np. wit. A czy E), a niektóre z nich są toksyczne w zbyt wysokich dawkach. Jeżeli ma Pani wątpliwości czy dostarcza wszystkie niezbędne składniki z dietą wtedy dobrym systemem jest zażywanie suplementu co trzeci dzień (zapobiega to ewentualnym niedoborom jednocześnie minimalizując ryzyko skutków ubocznych).