Zbyt mocno umięśnione nogi - co robić?

Witam. Chciałabym się zapytać, czy mogłabym wysłać na Pani adres e-mail fotkę swoich nóg? Mam z nimi problem, są "nabite", krótkie, umięśnione i pokryte tkanką tłuszczową. Biegałam 4 lata, ale teraz przestaję, bo widocznie nie mogę. Schudłam 14 kg, ale nogi jak były grube, tak są. Mam 21 lat, jem 4 posiłki dziennie, 2 razy dziennie płatki śniadaniowe. Na kolację (o 18.00) jogurt naturalny, do tego owoc lub warzywo i kromka ciemnego chleba. BMI jest ok. Górna część mojego ciała to prawie same kości, a nogi i pupę pokrywa duża ilość tkanki tłuszczowej. Tak mi się wydaje. W spodniach bardzo źle wyglądam. Chciałabym to w końcu zmienić i proszę o pomoc. Zauważyłam, że koleżanki, które nie uprawiają sportu, nie mają takiego problemu, dlatego ja też rezygnuję z biegania i liczę na podpowiedź od Pani, co robić w mojej sytuacji. Pozdrawiam, Ada
21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nasz serwis nie obejmuje wymiany zdjęć, natomiast jeżeli bardzo Pani zależy na przesłaniu swojego zdjęcia, może Pani zrobić to na adres redakcji.

Dla mnie wystarczającą informacją jest Pani niezadowolenie ze swojego wyglądu. Niestety obawiam się, że wyszczuplenie dolnych partii nóg będzie bardzo trudne.

Kształt łydek jest bowiem w znacznym stopniu zdeterminowany genetycznie. Dodatkowo ich zmianę wyglądu utrudnia specyficzna budowa łydek, która cechuje się grubą warstwą tkanki łącznej oraz włókien mięśniowych przystosowanych do długotrwałego, lekkiego wysiłku, np. chodzenia. W Pani przypadku, gdy od kilku lat trenowała Pani biegi, nogi mogą mieć masywniejszą budowę.

W związku z powyższym chciałabym zauważyć, iż wyszczuplenie łydek będzie raczej trudne. Poradzić może się Pani trenerów pracujących w siłowniach, którzy ocenią Pani budowę i zalecą odpowiednie ćwiczenia. W domu może Pani zacząć od ćwiczeń rozciągających, które powinny przygotować Panią do dalszych treningów. Ćwiczenia znajdzie Pani na naszej stronie, np. http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-rozciagajace.

Pozdrawiam