Zbyt umięśnione nogi u 19-latki

Witam, chciałabym poprosić o rozwiązanie problemu,który dotyczy moich nóg.Cały okres podstawówki i gimnazjum trenowałam atletykę (dokładnie biegi) niemal codziennie. Teraz wybieram się na studia, nie trenuję już 3 lata, jednak moja sylwetka w dalszym ciągu wygląda tak samo. Mam bardzo dobrze umięśnione nogi. Chciałabym jakoś"zgubić"te mięśnie, żeby wyglądać bardziej dziewczęco. Myślałam, że zaprzestanie ćwiczeń mi w tym pomoże, jednak nie przyniosło, żadnych rezultatów. Czy mógłby mi ktoś pomóc?

Umięśnione nogi u kobiet wyglądają bardzo ładnie, takie nogi podobają się się facetom. Kobieta typu „fitness” jest na czasie, może potraktujmy to, jako punkt wyjścia. Nie jest tak, źle :) Akceptacja siebie samego czyni cuda. Wracając do tematu zapewne ma Pani takie uwarunkowania genetyczne. Zminimalizowanie tkanki mięśniowej jest bardzo trudne. Trzyletnia przerwa w treningach pewnie przyczyniła się do „nałożenia na mięśnie tłuszczyku” Można popracować nad tym przez siłownię, ale tylko i wyłącznie stosując małe obciążenia z dużą liczbą powtórzeń. Co może w efekcie przyczynić się do wyprofilowania i uelastycznienia mięśni i… skutecznie jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność Pani nóg! Dodatkowo przy ograniczonej liczbie kalorii organizm zejdzie nie tylko z tkanki tłuszczowej, ale też z masy mięśniowej. W tym temacie proszę samemu nie eksperymentować, warto udać się do dietetyka - dieta musi być „wartościowa i zbilansowana pod Pani zapotrzebowanie”.