Jak pozbyć się masywnych łydek?

Witam, jestem w wieku 13 lat i mam dość dobrą figurę, poza moimi łydkami... W nogach mam dużo mięśni i troszeczkę tłuszczyku, a chcę mieć zgrabne nogi :( Co robić?

ponad rok temu

Witam,

Kształt łydek jest w znacznym stopniu zdeterminowany genetycznie, dlatego jego zamiana jest stosunkowo trudna. Dodatkowo utrudnia ją specyfika budowy łydek, które otoczone są grubą warstwą tkanki łącznej oraz zbudowane są z włókien mięśniowych przystosowanych do długotrwałego, lekkiego wysiłku, np. chodzenia. Dlatego wyszczuplenie ich będzie raczej trudne. Proponuję zacząć stosować ćwiczenia rozciągające, które znajdziesz na naszej stronie, np. http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-rozciagajace.

Pozdrawiam