Zbyt niska hemoglobina w badaniu krwi

Witam .Mam 42 lata i zasłużonym krwiodawcą stopnia pierwszego Od czterech miesięcy nie mogę oddać krwi ze względu na zbyt niską hemoglobinę ,lekarz prowadzący zauważył że tędęcja malejąca zaczeła sie już ponad rok temu zawsze miałam 14.6 ,spadła do 11,8 i nie rośnie mimo odpowiedniego odżywiania bo to się nie zmieniło spożywam więcej owoców warzyw i czerwonego mięsa bez tłuszczu a wyniki się nie zmieniają Gdy zmierzyłam sobie cukier i okazuje się że mam 145 i wyżej przez tydzień Co się dzieje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przygodna - tak wysoka glikemia, kwalifikuje Panią do wykonania krzywej cukrowej - diagnostyki w kierunku cukrzycy. Spadek HGB może być związany z przewlekłą infekcją, krwawieniem (np. w przewodu pokarmowego), wzmożonym krwawieniem miesięcznym, itd. Wskazana wizyta kontrolna u lekarza rodzinnego. Wykonanie pełnej morfologii i badania ogólnego moczu, oraz wcześniej wspomnianej krzywej cukrowej.