Zespół maniakalno-depresyjny i alkoholizm u matki

Witam, przeżyłam zespół maniakalno depresyjny mojej ,matki i jej alkoholizm. Jak mam po tym żyć normalnie? Nie potrafię! Mieszkam w mieszkaniach chronionych z poczuciem, że marnuję życie. Nie pracuje, gdyż szybko wdaję się w konflikty. Dziś powiedziałam brzydkie słowo do kota, czego nie pamiętam. Nie potrafię postępować rozsądnie, gdyż nie mam na to siły! Nie wiem, czego mi brakuje. Leczę się psychiatrycznie. Psycholog z ośrodka nie potrafi do mnie trafić, dlatego szukam pomocy.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry,

po pierwsze, to pytanie czy Pani psycholog jest też psychoterapeutą? Wymaga to ukończenia dodatkowej szkoły. Jeśli nie, niewiele może pomóc. Jeśli jest także psychoterapeutą być może warto mu dać czas lub zmienić na terapeutę, do którego będzie Pani lepiej dopasowana. Warto też porozmawiać z psychiatrą na temat Pani objawów, być może zmiana leków lub ich dawek poprawi Pani samopoczucie. Tak czy inaczej w moim rozumieniu w niezbędna jest także psychoterapia - moim zdanie psychodynamiczna.

Pozdrawiam.
www.zajaczkowski-psychoterapia.pl

Bardzo ważna w pracy psychoterapeutycznej jest relacja pomiędzy psychoterapeutą i pacjentem, zatem jeśli nie jest Pani zadowolona z obecnego specjalisty sugerowałabym poszukać takiego, który potrafiłby Pani naprawdę pomóc.

Życzę powodzenia!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl