Złe samopoczucie po rzuceniu palenia

Witam.Mam 38 lat,od czterech miesiecy nie pale,a palilem przez 20 lat paczke dziennie.Okolo pol roku temu przez przypadek dowiedzialem sie ,ze mam bardzo wysokie cisnienie(nigdy wczesniej nie sprawdzalem) 170/120,udalem sie po pomoc do lekarza,ktory stwierdzil,ze jestem wielkim mezczyzna(201cm,120kg)wiec moje cisnienie powinno byc wysokie.Rzucilem palenie oraz kawe do zera.Cisnienie spadlo160/115,ale wciaz jest bardzo wysokie.Fatalnie sie czuje,bole miesniowe i stawow,czego nie bylo jak palilem.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Witam,
ciśnienie krwi powinno byc u każdego na pewno poniżej 140/90mmHg, niezależnie od "wielkości". Ma Pan nadciśnienie, które powinno być jak najszybciej leczone min. dwoma lekami, przyjmowanymi przewlekle.

Pozdrawiam Agnieszka Nowak-Musiej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Obniżone samopoczucie po rzuceniu palenia papierosów

rzuciłam palenie 100 dni temu i nie licząc paru dni euforii cały czas mam obniżone samopoczucie. Przerobiłam już bezsenność i ciągły płacz. Nie mam ochoty na kontakty ze znajomymi, wszystko mnie drażni i nic mnie nie cieszy. Najgorzej jest rano .Czy to mogą być objawy depresji??
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam serdecznie,

Z pewnością nie może Pani zamienić papierosów na jedzenie i ciągłe podjadanie. Jeżeli będzie ochota na papierosa proszę żuć bez cukrową gumę do żucia, wypić dobrą herbatę lub ewentualnie zjeść warzywa, które sa niskokaloryczne. Papierosy tak naprawdę zwalniają przemianę materii ale często tyjemy po rzuceniu palenia w wyniku ,,zajadania chęci zapalenia''. Proszę trzymać się zasad zdrowego żywienia. Dba Pani o regularność posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Jeżeli miałaby Pani problem ze wzrostem wagi i zbilansowanie diety zachęcam do kontaktu:
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0

Trzeba zadbac o regularnośc w spożywaniu posiłków, na chwile kryzysowe zawsze miec przy sobie cos do podgryzania co ma mało kalorii, np. marchewke. Najlepiej skonsultowac sie z dietetykiem, ktory pomoze ustalic indywidualne zalecenia.

0
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
79 poziom zaufania

Unikać bezwiednego pojadania tzn. nie zapełniać rąk i ust jedzeniem zamiast papierosa - wyjść na spacer, pójść na siłownię, porobić porządki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty