Złogi w nerce u 3-letniej córki

Panie Doktorze jak leczyć i czym jak moja córka 3-letnia ma złogi wielkości 2mm w kielichu dolnym nerki prawej mój nefrolog twierdzi że same zostaną wydalone z moczem i czy powinna brac apodoxan pol tabletki jeśli tylko w ostatnim usg wyszlo ze mo mikcji mocz zalega 1,5ml moczu w pęcherzu proszę bardzo o wytumaczenie mi tego i jak dlugo moja córka musi przyjmować furargin jeśli pozostał jej reflus lewostronny 2stopnia bez zmian
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety nie jest to na tyle proste do wyjaśnienia aby robić to za pomocą porady internetowej. Rzeczywiście złogi mogą same ulec wydaleniu. Leki zaordynowane należy brać w dawkach zaleconych przez specjalistę, ponieważ oddziaływują one na naczynia krwionośne i samodzielne zwiększenie dawki może okazać się poważne w skutkach.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Drobne złogi na nerce

Wykryto u mnie drobne zlogi na nerce :piasek: tak to radiolog okreslil. Lekarka powiedziala mi ze to nic powaznego i ze przejdzie zeby duzo pic. Otoz ja pije duzo ok. 2l dziennie ale mocz oddaje maksymalnie do dwoch razy na dobe. Kazda mikcja trwa ok. 2-4 sekund. Tak poprostu juz mam nie chce mi sie to nie korzystam z wc. W badaniu moczu wyszlo tez liczne szczawiany wapnia. Nie mam zadnych napadowych boli. Boli mnie czasem brzuch ale da sie wytrzymac ii przechodzi po jakims czasie. Co mam zrobic? Faktycznie mi to przejdzie samo?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania

Witam! Zdecydowanie nie jest możliwe, by pijąc 2L dziennie oddawała Pani mocz dwa razy dziennie przez 2-4s. Obecność szczawianów wapnia w moczu to wynik piasku w nerkach. Proszę przyjmować dużo płynów oraz ew. skonsultować się ze specjalistą urologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Złogi w prawej nerce

Witam, od jakiegoś roku nasilają się u mnie następujące objawy: ostry, szarpiący ból brzucha, wymioty, wysoka gorączka. Objawy wykazują różne nasilenie, we wrześniu tego roku po raz pierwszy wylądowałam w szpitalu. Zrobiono mi podstawowe badania, również RTG jamy brzusznej - żadne z nich nie wykazały żadnej anomalii. Ponieważ w październiku i grudniu objawy wystąpiły ponownie (ich nasilenie było mniejsze), zdecydowałam się na zrobienie badania TK z kontrastem jamy brzusznej i miednicy. W opisie badania przeczytałam, że stwierdza się drobne złogi w środkowej części nerki prawej, inne organy wewnętrzne nie wykazują żadnych zmian patologicznych. Czy opisane objawy mogą być spowodowane istnieniem owych złogów i jakie leczenie powinnam podjąć, czy wykonać jeszcze jakieś badania i czy są jakieś środki, które doraźnie zmniejszą ból i dyskomfort, przynajmniej do czasu zaordynowania odpowiedzialnego postępowania. Czy tych złogów można się pozbyć w inny sposób niż zabieg operacyjny?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Witam!
Opisane objawy oraz wyniki badań dodatkowych sugerują kamicę nerkową jako główną przyczynę Pani dolegliwości. Na skutek kamicy nerkowej może dochodzić częściej do zakażeń w układzie moczowym. Ogólnie drobne złogi nie zawsze są wskazaniem do leczenia inwazyjnego. Przede wszystkim zawsze należy zacząć od leczenia farmakologicznego (leki przeciwbólowe, rozkurczowe) i zmiany stylu życia. W przypadku kamicy nerkowej należy zadbać o spożywanie dużej ilości wody dziennie oraz unikanie potraw sprzyjających produkcji odpowiednich soli mineralnych, należy unikać także kawy i mocnej herbaty. Jeśli chodzi o leczenie zabiegowe, to warto rozważyć w pierwszej kolejności litotrypsję pozaustrojową, w której kruszenie złogów nerkowych odbywa się za pomocą fal ultradźwiękowych. Proponuję skonsultować problem z urologiem. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty