Zły sen, krzyk i płaczliwość u 3-latka

Witam. Mój 3latek jest strasznie nerwowy.źle sypia noce,od urodzenia może przespal 3 noce a tak to ciągle się budzi z krzykiem i mad ranem tez. W dzień ciągle krzyczy i histeryzuje, nie umie byc cierpiwy, wszystkowymusza płaczem krzykiem . Bawi się normalnie i ładnie mówi i uklada zdania Ale też mówi po swojemu. Jak się cieszy to ściska rece i prostuje nogi az do tyłu i się trzęsie cały z radości( będąc napiety prawie na sztywno) co robic? Czy on może byc na cos chory?

Powinna się pani zgłosić z synkiem do lekarza rodzinnego z prośba o skierowanie do Ośrodka rehabilitacji dziennej na rehabilitację wieku rozwojowego , tam zespół złożony z lekarza, psychologa, logopedy, pedagoga ocenią jego problemy i wdrożą odpowiednia terapię. Poza tym wskazana jest kontrola u neurologa (EEG)