Zmiana zachowania u osoby chorej na Hashimoto

Przeczytałem z zainteresowaniem ten wpis, ponieważ od jakiegoś czasu zaczynam myśleć o rozwodzie i coś mnie tknęło ponieważ faktycznie moja żona jest chora na Hashimoto czyli raczej niedoczynność. Widzę jednak identyczne zmiany zachowania na agresję a nie senność. Mam już dosyć tego zachowania i rozmowy tu nic nie wnoszą są pełne agresji i o zgrozo to mnie wysyła do psychiatry. Pytania czy faktycznie senność to jedyna zmiana w zachowaniu osoby chorej i przyjmującej leki ?

Witam
przy chorobie Hashimoto - która jest chorobą autoimmunologiczną, mogą nastąpić przejścia z niedoczynności w nadczynność i odwrotnie, dlatego należy stale kontrolować poziom hormonów. Często dokładają się do choroby nietolerancje pokarmowe, nieodpowiednia dieta - co może potęgować złe samopoczucie. Sugerowałabym wizytę u endokrynologa, w celu sprawdzenia poziomu hormonów i dobrania dawki leku oraz do dietetyka w celu ustalenia diety. pozdrawiam!