Zmiany nastrojów, płaczliwość a zaburzenia koncentracji u 19-letniej osoby

Witam, od ok. 1,5 roku coś się zmieniło, od niedawna zaczęłam to zauważać. Napady złości i zmiany nastrojów. Lubiłam kontakt z ludźmi, a teraz mimo potrzeby wyjścia, znikąd lub rzadko pod wpływem bodźca potrafię się zdenerwować aż do płaczu, a potem nie potrafię odpowiedzieć dlaczego. Poza tym jestem senna, brakuje mi koncentracji, nauka nie przyswaja mi się tak jak jakiś czas temu. Czasem czuje się bardzo słabo, mimo dobrego odżywiania i sportu. Nie mam nałogów. Proszę o poradę, dziękuje.

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Witam,
czy próbowała może Pani porozmawiać z kimś o Pani problemie? Taka chwiejność emocjonalna na pewno jest dla Pani przykra i, jak rozumiem, trudna do skontrolowania. Czasem okazuje się problematyczne zorientowanie się we własnych uczuciach czy zachowaniach. Stąd zachęcam Panią do rozmowy z psychologiem, co powoduje i jak zapanować nad złym samopoczuciem. Pozdrawiam!

Dosyć trudno udzielić Pani Pani porady, bo sprawa wymaga uzyskania większej ilości informacji. Pani problemy nie muszą być nawet związane ze sferą psychiki. Według informacji które Pani przedstawiła równie prawdopodobne jak to że potrzebuje Pani porady psychologa jest to, że jest potrzebuje Pani konsultacji z endokrynologiem. Sugeruję w pierwszym rzędzie kontakt z lekarzem i wykluczenie problemów związanych z tarczycą. Jeśli to nie nie pomoże wskazana będzie konsultacja psychologiczna.

http://www.gabinetzmian.pl