Płaczliwość, zaburzenia nastroju i problemy z kontrolowaniem emocji u 18-latki

Witam. Od pewnego czasu zauważam u siebie nagłe napady nerwów. Błahe i głupie sytuacje potrafią wyprowadzić mnie z równowagi. Zaczynam płakać, mam ochotę wykrzyczeć wszystko, a jeszcze lepiej w coś uderzyć. I nie potrafię nad tym zapanować. Zdaję sobię sprawę, że to nie jest normalne, do tej pory byłam raczej spokojną osobą. Wieczorami nie mogę wręcz zapanować łez. Pojawiają się również u mnie problemy zdrowotne. Niedawno przestałam prowadzić dietę. Nie radzę sobie sama. Powinnam poszukać leków?

Witam. Mogą to być problemy na 2-óch płaszczyznach. Hormonalnym lub psychicznym. Warto zrobić sobie badania u endokrynologa. Jeśli hormony są OK to pozostaje wizyta u terapeuty, który nakieruje i pomoże sprostować pewne sprawy.

Pozdrawiam i zapraszam na moją witrynę (do subskrypcji bloga) http://psychopedagog.eu