Zmiany nastroju, brak motywacji do działania u nastolatki

witam, mam pytanie czy ciągłe zmiany nastroju, brak motywacji do działania lub wręcz przeciwnie, wrażenie, że mogę wszystko, poczucie niezwyciężenia i narcyzm(jestem najważniejsza na świecie). urojenia, o których wiem, są realne ale czasem mam przebłyski i nie jestem pewna czy są to urojenia czy prawda. komu wierzyć, sobie czy innym, którzy mówią, że urojenia? lęki, okropne wyrzuty sumienia bez powodu. sama zauważam u siebie zmianę w zachowaniu. czy to może wskazywać na chorobę?

Witaj, nie da się w prosty sposób odpowiedzieć na Twoje pytanie, natomiast jeśli martwi Cię zmiana zachowania i objawy które zauważasz, spróbuj udać się na konsultację do psychologa albo psychiatry. Oni rozwieją Twoje wątpliwości i dzięki temu uspokoisz się jeśli okaże się że wszystko jest ok, a jeśli nie do końca to zawsze zyskasz pomoc i opiekę. Pozdrawiam serdecznie, Monika

Szanowna Pani, na pewno warto zgłosić się do psychoterapeuty, żeby dowiedzieć się co jest i jak sobie pomóc. Objawy, o których Pani pisze, mogą powstawać na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również artykuły:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć na pytanie czy pani objawy są początkiem choroby, teoretycznie mogą być. Należy to jednak potwierdzić podczas pogłębionego wywiadu psychologicznego i/lub psychiatrycznego. Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego i omówić nurtujące panią problemy. Pozdrawiam.

Objawy, o których Pani pisze mogą, ale niekoniecznie muszą, wskazywać na chorobę. Polecam udać się do psychologa lub paychiatry, któremu opisze Pani ze sczegółami swoje objawy i wspólńie określicie plan działania. Tego typu zmiany nastroju i zachowania mogą wiazać się np. Z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym, jednakże trafną diagnozę może postawić jedynie specjalista po odbytym (na żywo) wywiadzie klinicznym. Porada online w tym wypadku, przy tak nikłej ilości informacji może być jedynie gdybaniem. Polecam osobistą wizytę u specjalisty. Pozdrawiam.