Żółtaczka noworodka

Moj synek ma ma pięć dni, po urodzeniu lekarz stwierdził u niego żółtaczke, miał ją 18 mg czy tak jest pod lampami co zbijaja ją, już drugą dobę, ale żółtaczka jak jest tak jest nic nie spadlo nadal 18. Moje pytanie co bedzie dalej jak nie spadnie wiem z internetu, że może się bilirubina odkładać w mózgo i upsoledzić jego układ nerwowy jak to się zdarza często i co faktycznie mogłoby się mu stać.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proszę się nie martwić na zapas. Żółtaczka noworodków jest zjawiskiem fizjologicznym i dwa dni spędzone na naświetlaniu mogą być niewystarczające aby poziom bilirubiny spadł. Owszem bilirubina może uszkadzać mózg, ale dzieje się tak zazwyczaj przy bardzo wysokim jej poziomie oraz u dzieci chorych (infekcje), wcześniaków.