Zrzucić 10 kg w mięsiąc? Potrzebne diety i ćwiczenia?

Witam, ważę 63 kg, 169cm, jestem kobietą, mam 19 lat. Nie choruję na przewlekłe choroby, nie jestem otyła, jestem w pełni zdrowa. W mojej rodzinie nikt nie cierpi z powodu nadwagi. Stosowane przeze mnie diety były to niskokaloryczne i głodówki. Na co dzień jem bardzo dużo słodyczy, a gdy wychodzę gdzieś ze znajomymi nie odmawiam sobie niczego. Jadam nieregularne posiłki, piję dużo kawy i herbaty. Chciałabym schudnąć 10 kilo i oraz poprawić wygląd takich części ciała jak - ud (zmniejszyć obwód), brzucha (chciałabym, by był płaski), ramion (zmniejszyć obwód). Gdybym tyle schudła moje bmi nadal byłoby w normie, a ja lepiej się ze sobą czuła. W jakim czasie możliwe by było osiągnięcie mojego celu? Czy możliwe jest to w miesiąc/dwa miesiące? Jakie ćwiczenia byłyby dla mnie najlepsze oraz jaką dietę zastosować? Pozdrawiam, K.

Witam,

Na początku chcę powiedzieć, że masz prawidłową masę ciała i nie powinnaś się odchudzać. Twoje BMI wynosi 22. Jeśli stracisz 10 kg, będzie wynosiło 18,5 będziesz, więc na granicy normy.

Jeśli chcesz poprawić swój sposób odżywiania proponuję:
- zrezygnować z produktów typu fast food, słodyczy, chipsów, tłustych i słodkich przekąsek, gazowanych napojów, słodkich nektarów
- pić duże ilości wody niegazowanej, bez dodatku substancji smakowych
- unikać mocnej kawy
- prowadzić regularny tryb życia
- spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia, małych objętościowo, co około 3-4 godziny
- do każdego posiłku dodawać warzywa i pełnoziarniste produkty zbożowe
- ćwiczyć, co najmniej 30 minut dziennie
- unikać alkoholu

Te zalecenia na pewno Ci nie zaszkodzą i pomogą oduczyć się nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Nie polecam jednak utraty wagi za wszelką cenę, ponieważ jest to niewłaściwe dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Pamiętaj też, że utrata 10 kg w ciągu miesiąca jest niewłaściwa, mało realna i niebezpieczna. Optymalna utrata wagi to 0,5-1 kg w ciągu tygodnia, czyli około 2- 4 kg miesiąc.

Pozdrawiam.