Związek na odległość, kłamstwa i alkohol

witam, moje pytanie brzmi czy warto dawać kolejną szanse mężczyźnie skoro mnie okłamuje a szczególnie irytuje mnie to iż zaczął"intensywnie"pić! Zanim się poznaliśmy miał z tym już problem ale jesteśmy ze sobą 3 lata i nagle zaczął przesadzać.Przebywa teraz z kolegami za granicą i twierdzi że skoro wszyscy piją to co on ma robić jednak mnie to nie przekonuje! kochamy się obydwoje , jesteśmy mocno zżyci ze swoimi rodzinami ale, pracuje 6tyg. i 1tydz. jest ze mną i tylko wtedy jest taki jak kiedyś
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Nikt nie może podjąć za Panią decyzji i powiedzieć, czy warto dawać partnerowi drugą szansę, czy lepiej się z nim rozstać. To Pani życie, Pani wybory. Podejmowanie za kogoś decyzji jest nieprofesjonalne. Można Pani pomóc w dokonaniu wyboru, ale nigdy nie powinien nikt podejmować decyzji za Panią. Tylko Pani zna najlepiej swojego partnera. Przede wszystkim powinna Pani zadać sobie pytania: Czego Pani oczekuje od związku i partnera? Jakie są Pani pragnienia i marzenie, jeśli chodzi o związek? Czy Pani partner jest w stanie zaspokoić Pani pragnienia i spełnić oczekiwania? Jeżeli Pani potrzebuje spokojnego związku, poczucia bezpieczeństwa, bliskości, stabilizacji, a Pani partner jest daleko, pije i nie chce się zmienić, to obawiam się, że istnieje konflikt interesów, co będzie rodziło u Pani frustrację i niezadowolenie. Teraz kolejne pytania: Czy można jakoś to zmienić? Czy partner może wrócić z zagranicy i być bliżej Pani? Czy może Pani jest w stanie pojechać do partnera? Czy Pani partner jest w stanie zrezygnować z kolegów i picia? Jak on wyobraża sobie Państwa związek? Myślę, że zanim podejmie Pani jakąkolwiek decyzję, powinna Pani jeszcze raz spokojnie i rzeczowo porozmawiać ze swoim partnerem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Jeśli łączy Was prawdziwe uczucie przezwyciężycie wszystkie trudności, pod warunkiem, że ze sobą szczerze potraficie porozmawiać określając co jest dla Was najważniejsze - czy wspólne życie i związany z tym powrót do kraju, czy życie wśród kolegów pracując za granica. Mam nadzieję, że realia pozwolą na powrót i rozpoczęcie wspólnego zycia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Agata Dusza

Witam,
Myślę, że właściwe pytanie brzmi nie czy daje się szansę tylko : "Czy Ja chcę dawać kolejne szanse mojemu kochanemu mężczyźnie, który zachowuje się niewłaściwie?
Czemu to dawanie szans służy i jak wyobrażam sobie nasz związek za 5 lat?
Porozmawiaj ze sobą otwarcie.

Intensywne uczucie zwykle nie ma szans w dłuższej konfrontacji z nieobecnością, kłamaniem i intensywnym narkotyzowaniem (alkoholizowaniem) się.
Bywają oczywiście rzadkie wyjątki...