Związek z neurotykiem

Jestem w związku z neurotykiem jak mu pomóc, ciężko narazie namówić na terapię ale powoli delikatnie staram się zagadywać?

Witam,

to bardzo dobry kierunek :) Dobrze, że Pan zauważa trudności i spokojnie o nich mówi. Wtedy druga osoba ma szansę zobaczyć kłopot, zastanowić się czy chce coś zmienić i jeśli tak, to w jaki sposób może to zrobić. Pomysł z psychoterapią jest bardzo słuszny.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam
Bardzo trudno jest pomóc takiej osobie, gdy pozostaje się z nią w związku emocjonalnym. Dlatego bardzo dobrze robi Pan namawiając swojego partnera na psychoterapię.
życzę powodzenia
Ludmiła Kulikowska Kubiak