Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwyrodnienie kręgosłupa z uciskiem na worek oponowy i rdzeń kregowy

Witam. Mam 22lata, leczę się u psychiatry na zaburzenia lękowe, chodzę na terapie że względu na depresję oraz mam zwyrodnienie kręgosłupa z uciskiem na worek oponowy i rdzeń kregowy. Nue moge dzwigac, praciwac, stac, leżeć dłużej niż pół h w jednej pozycji. mam szanse starać sue o orzeczenie?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam.
Domyślam się, że pisze Pani o orzeczeniu o niepełnosprawności. Trudno zaocznie i tylko z opisanych dolegliwości określić czy objawy i choroba kwalifikują się na orzeczenie. Pisze Pani, że nie może wykonywać większości normalnych, zwyczajnych czynności, można zatem przypuszczać, że choroba lub choroby mocno utrudniają Pani życie. Jeżeli lekarz prowadzący leczenie ocenia to podobnie staranie się o orzeczenie ma sens, proponowałabym jednak bezpośrednio spytać o to specjalistów u których Pani się leczy, ponieważ oni najtrafniej ocenią Pani kondycję fizyczną i psychiczną.
Pozdrawiam.

Justyna Dziwólska - Adamus

www.psychoterapia.lublin.pl

0

Warto zapytać swojego lekarza prowadzącego. Jeśli zdecyduje się na wypisanie wniosku, dołączy także odpowiednią opinię zawierająca wszelkie potrzebne informacje.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy