Żylaki odbytu a jazda na rowerze

Od kilku lat mam problem z żylakiem odbytu. Specjalista w tej dziedzinie wykrył coś, co przypomina ziarnko grochu i jest w okolicy odbytu tak, że wybadał to nie przystepując do rektoskopii na którą przyszłam. To jest ponoć coś pozapalnego, co powinno się wchłonąć do pół roku po stanie zapalnym, ale ponieważ się nie wchłonęło to podobno już ma tak zostać i może czasem utrudniać mi życie, ale może tak być. Nie przeszkadza mi to, czasem trochę. Ostatnio jednak jest ciężko, korzystam dużo z roweru i po ostatniej długiej wyprawie dostałam strasznych bólów. Wziełam Proctosan w czopku i smarowałam Proctoglyvenolem i ból zmalał, ale jestem skazana na jazdę na rowerze nie mam auta nie wiem co robić...! Moje pytanie brzmi: czy taki hemoroid jest przeciwwskazaniem do jazdy na rowerze? Nie rodziłam dzieci, dbam o siebie, ale mam pajączki, żylaki i te hemoroidy, może to od tego, że pracuję w biurze, a moją jedyną aktywnością jest rower i długie spacery z psem.

KOBIETA ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Szanowna Pani,

Aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana w zapobieganiu rozwojowi żylaków, tym bardziej, że, jak Pani pisze, ma do nich skłonność, a ponadto prowadzi Pani siedzący charakter pracy.

Jazda na rowerze sama w sobie jest korzystna. Jednak problem u Pani polega na mechanicznym drażnieniu istniejącej zmiany. Napewno należy uważać, gdyż może to spowodować stan zapalny, a nawet pęknięcie żylaka i krwawienie. Ponadto sprawia Pani ból.

Decyzja należy do Pani. Jeśli jest Pani w stanie opanować ból i zabezpieczyć wrażliwą okolicę przed drażnieniem, nie musi Pani rezygnować z roweru.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty